27 éves fiatal gazdaként a nyugati országrészben, Vas megyében, Püspökmolnáriban méhészkedek, jelenleg 162 méhcsaláddal. Méhész pályafutásomat keresztapám indította el, a tőle kapott 10 méhcsaláddal. Még abban az évben megdupláztam a családjaim számát, így első egyetemista évemben 20 méhcsaláddal teleltem be, majd következő szezonban 17 családdal indultam neki az első éles méhész szezonomnak. Jelenleg álló méhészetem telephelyei méhlegelők közelében találhatóak, így nincs szükségem sem korai virágzásra vándorolni, sem pedig őszi “betelelő” vándorlásra. Lakóhelyem a Rába folyásától 1,5 km-re található, így többféle növénykultúra is jelen van a méheim számára, kedvezően a termelésre. Telephelyeket alakítottam ki még Ják körzetében is, így jelenleg a 162 család 3 telephelyen oszlik meg. Erdész technikus és vidékfejlesztési agrármérnökként igen közel áll hozzám a természet, így nem idegen tőlem a mezőgazdaság. A méhészkedés is azon munkák közé tartozik, amit szeretni kell, hisz ha nem hivatásunkként végezzük el a feladatot, a termelésünk kárára válik, viszont kitartó munka és kellő szakmai odafigyeléssel meghálálják a méhek az egész éves munkánkat.
Mézfajták, amiket termelünk: repce, akác, facélia, szolidágó. Egyéb méhészeti termékek, amikkel foglalkozunk: virágpor, propolisz termékek, ajándék mézek különleges csomagolásban, magvas mézek. Kistermelőként a megyénkben számos vendéglátóhelyre szállítok mézet, ezzel is népszerűsítve a méz egészséges hatásának propagálását.
Fejlesztések elsősorban a családszám növelésére vonatkoznak, ezzel a termelés bővítése a feladat, mennyiségi és minőségi méz termelése. A pályázat kapcsán lehetőségem nyílt méhcsaládok vásárlására, telephelyet vásároltam, valamint a méhészeti alapmunkák eszközbeszerzését tudtam megvalósítani, így a pörgetés minden fázisát gépesítettük. Jelenleg a beteleléshez, valamint a fészek jó hőháztartása miatt a fa kaptárakat sztiropol habkaptárakra cseréljük le, amikkel jobb tapasztalatokat mutattak kollegák, így kedvezőbb feltételek mellett termelhet egy-egy méhcsalád. Úgy gondolom, ha gépiesítünk és modernizáljuk a méhészet munkálatait, ezzel meggyorsítjuk és könnyebbé tesszük a saját munkálatunkat.
Közeli terveimben a méhcsaládszám bővítés mellett folyamatos eszközbeszerzés, modern pörgető helyiség kialakítása, műhely berendezése, teherautó vásárlása szerepel.